Jak IKEA Katowice szukała gołego M..., czyli słów kilka o interesującej akcji.

Plakaty są elementem promocji marki wśród konsumentów.

Plakaty są elementem promocji marki wśród konsumentów.

Przykładowe plakaty reklamowe akcji "Szukamy Gołego M" firmy IKEA Katowice.

 

 

 

28 czerwca 2010 roku IKEA Katowice rozpoczęła akcję pod hasłem ”Szukamy gołego M...”.Była ona skierowana do mieszkańców Śląska. Akcję poszukiwania „Gołego M” zorganizowano z okazji 10-lecia istnienia katowickiej IKEI. W ramach akcji- w drodze konkursu wyłonione miało zostać jedno mieszkanie, które w pełni odmienione zostanie przez IKEĘ Katowice. Na serwisach społecznościowych  na swojego faworyta głosować mogli internauci i to ostatecznie oni wskazywali mieszkanie, którym zajęłaby się IKEA Katowice. Łączna wartość nagrody wynosiła 40 000 zł.


Głównymi celami akcji było zwiększenie świadomości marki IKEA Katowice wśród odbiorców, zwrócenie uwagi konsumentów na 10 rocznicę istnienia katowickiej filii IKEI, promocja marki poprzez włączenie internautów w akcję - mieli oni realny wpływ na wybór zwycięzcy.  W realizacji akcji ”Szukamy gołego M...” śląskiej firmie IKEA  pomagała agencja Prime PR. Do projektu IKEA zaprosiła również media: Radio Eska i lokalną, katowicką Gazetę Wyborczą. IKEA Katowice korzystała także z innych kanałów komunikacji -  informacje dotyczące kampanii na bieżąco zamieszczano na serwisie społecznościowym Facebook oraz na YouTube i Blip, gdzie dostępne były aplikacje interaktywne.
W ramach akcji przez 10 tygodni w IKEA Katowice rozdawano również 10 tysięcy sztuk Gazety Wyborczej Katowice, w której drukowane były kupony rabatowe dla czytelników od marki IKEA. Z kolei w konkursach kolejnego partnera akcji - radia ESKA szczęśliwcy mogli otrzymać 10 zestawów upominkowych IKEA.
Co ciekawe, uczestników konkursu poszukiwano poprzez m. in. poprzez portale ogłoszeniowe, gdzie swoją ofertę promują ekipy remontowe. Właśnie na takich stronach www IKEA Katowice umieściła informacje o poszukiwaniu „Gołego M”. Chętni posiadacze „gołych ścian w mieszaniu” mogli zgłosić  się do konkursu w terminie od 28 czerwca do 18 lipca 2010 roku (10 tygodni). Zgłoszenie wraz z maksymalnie trzema zdjęciami swojego mieszkania należało wysłać na podany przez organizatorów adres email. Oprócz zdjęć chętni musieli także dołączyć do wiadomości jednozdaniowy opisem, dlaczego właśnie ich „M”powinno zostać urządzone przez IKEĘ. Dodatkowym warunkiem zakwalifikowania do konkursu był wymiar mieszkania -  metraż musiał mieścić się w przedziale 45-55 mkw.  Z 400 nadesłanych zgłoszeń 19 lipca 2010 r.  jury wybrało te, które wezmą udział w konkursie. Aby podkreślić jubileusz 10-lecia wyłoniono dziesięć konkursowych „Gołych M”.
Następnie ekipa telewizyjna IKEA udała się do mieszkań konkursowiczów aby zrealizować krótki filmik o danym „Gołym M” i jego właścicielach. Filmy z wizyt umieszczono na kanale YouTube oraz serwisie społecznościowym Facebook na firmowym profilu IKEA Katowice. To właśnie na tym serwisie 26 sierpnia 2010 roku odbył się plebiscyt dziesięciu mieszkań.Internetowy konkurs wygrało mieszkanie, które zdobyło najwięcej głosów w postaci kliknięć „lubię to” na Facebooku. Zwycięskie mieszkanie został wyremontowane a następnie urządzone przez IKEA Katowice. Finał akcji przypadł na  21 sierpnia 2010 roku.

Cel akcji został osiągnięty. Oprócz tego można było zaobserwować ponad 10 tys. interakcji na FanPage firmy, w czasie trwania kampanii. Aplikacje inernetowe oprócz możliwości interakcji pozwalały również firmie nienahalne zamieszczenie reklamy w Internecie, która dodatkowo wzmacniała promocję marki IKEA.

 

 

Finał konkursu: "Szukamy Gołego M", IKEA Katowice 2010

Oceń ten artykuł:

Jak nazwać firmę
Logo dla firmy

Jak zastrzec znak towarowy
Gotowe nazwy dla firm