„Moda na kolory!”

Plakaty są elementem promocji marki wśród konsumentów.

 

Akcja zatytułowana „Moda na kolory!” była to cross promocja marek Whirlpool, Ariel oraz Monnari. Cross promocja rozpoczęła się 10 października 2012 roku i trwała do do 31 grudnia 2012 roku. Celem było wzrost świadomości konsumentów na temat marek oraz utrwalanie wizerunku trzech współpracujących firm jako prekursorów innowacyjnych rozwiązań. Dlatego też pieczę nad akcją firmy postanowiły powierzyć profesjonalnej agencji reklamowej.  Whirlpool, Ariel i Monnari wybrały Albedo Marketing.

Akcja „Moda na kolory!” była prowadzona w salonach AGD, Salonach Mody Monnari,  na wybranych witrynach sklepów internetowych oraz na specjalnie stworzonej stronie promującej akcję:www.modanakolory.pl. Oprócz tego specjalnie na potrzeby promocji agencja  Albedo Marketing wprowadziła materiały POS takie jak np.: ulotki,  nakładki na bramki antykradzieżowe, standy, naklejki na pralki i na witryny Salonów Monnari oraz dyspensery kasjerskie. Został również  przygotowany katalog modowy, z którego konsumenci mogli dowiedzieć się o akcji.
Wspólna akcja Whirlpool, Ariel i Monnari  poprzez połączenie świata mody, ergonomię i zaawansowaną technologię wykracza poza tradycyjne myślenie o promocji.
Prezentująca kreatywne podejście do reklamy agencja Albedo Marketing postanowiła umieścić pralki Whirlpool w niestandardowej przestrzeni – otóż w sklepach marki Monnari na czas cross promocji ustawiono pralki Whirlpool z innowacyjną technologią o namingu „6-ty Zmysł Kolor”. Pracujące w  Salonach Mody Monnari hostessy podkreślały,  że dzięki zastosowaniu zharmonizowanego działania pralki Whirlpool i kapsułek Ariel można zachować na dłużej żywe kolory ubrań.
Warto dodać, że akcja „Moda na kolory!” jest kontynuacją cross promocji pod tytułem „Żywe kolory są w modzie” przeprowadzonej przez Whirlpool oraz Monnari w okresie kwiecień-maj 2012 roku. Do kolejnej akcji dołączyła również marka Ariel.
Cross promocja była oparta na wzajemnym promowaniu 3 marek. Otóż do każdej kupionej w okresie promocji pralki Whirlpool z technologią 6-ty Zmysł Kolor konsumenci otrzymywali szal marki Monnari oraz miesięczny zapas kapsułek piorących Ariel. Warto zaznaczyć , że wspomniany szal był specjalnie zaprojektowany na potrzeby akcji i z racji tego, że znajdował się w limitowanej kolekcji  nie był  dostępny w sprzedaży.
Oceniając akcję można stwierdzić, że oprócz wzbudzania pozytywnych emocji wzmocniła też wizerunek marek jako stabilnych i innowacyjnych, podkreślała również, że wspólnie działają one na rzecz dbania o tkaniny i ich kolory. Dodatkowo rozszerzenie cross promocyj o nietypowe miejsca (jak umieszczenie pralki w salonie odzieżowym) pozwoliła dotrzeć  z informacją o produktach do szerszej grupy potencjalnych klientów. Trzeba również przyznać, że nie bez znaczenia okazały się reklamy w Internecie w postaci artykułów w serwisach marketingowych.

Oceń ten artykuł:

Jak nazwać firmę
Logo dla firmy

Jak zastrzec znak towarowy
Gotowe nazwy dla firm