Nazwa dla firmy Amazon.com

Witryna Amazon.com to prekursor jeśli chodzi o sprzedaż internetową. Założona została w 1944 roku przez Jeffa Bezosa. Ten 30-stoletni wówczas analityk finansowy wiedziony przeczuciem że może być to biznes życia postanowił założyć pierwszą księgarnię internetową. Pomocne w tym procesie były zbierane przez niego informacje jakoby liczba użytkowników Internetu z miesiąc na miesiąc systematycznie rosła o 2-3%. W firmę Bezos zainwestował swoje 10 tys. dolarów otrzymując otrzymując ze swojej starej firmy zapomogę w wysokości 11 mln dolarów na rozkręcenie biznesu.

amazon

https://www.amazon.com/

Początkową nazwą dla domeny było słowo cadabra i taką też nazwę nosiła strona internetowa, na której strona się znajdowała. Jednakże jak wykazały opinie użytkowników nie była to zbyt zręcznie wymyślona nazwa dla firmy. Okazało się że słowo kojarzy się z „cadaver” czyli „zwłoki”. Dlatego Jeff Bezos postanowił że konieczna będzie zmiana nazwy firmy. Kierując się kryterium łatwego wyszukiwania, zaczynającego się od litery „A” zdecydował się na Amazon (Amazonkę) – największą rzekę świata. Doskonale oddawało to charakter jego zamysłu odnośnie do biznesu – miał on być ogromnym sukcesem tak jak ogromna jest rzeka Amazonka.

Amazon.com jest prekursorem jeśli chodzi o sprzedaż internetową i rozwiązania interaktywnie które na niej się pojawiły. Ciekawostką jest fakt że opisy produktów w sklepie są tworzone przez pracowników Jeffa Bezosa – nie przez samych producentów. Inwestując w swoją firmę właściciel zainwestował w pierwsze badania eye-trackingowe tak by jego strona była przyjemna w odbiorze a użytkownik instynktownie odnajdował rzeczy, które go interesują. Amazon.com jest przykładem firmy której nazwa doskonale oddaje zamysł jaki miał jej właściciel odnośnie do przekazu i budowania odczuć związanych ze słowem jakie użyto w nazwie dla firmy.

Oceń ten artykuł:

Jak nazwać firmę
Logo dla firmy

Jak zastrzec znak towarowy
Gotowe nazwy dla firm