Nazwa dla firmy

Jak nazwać firmę ogrodniczą

Jak nazwać firmę ogrodniczą

Nazwa firmy jest jej znakiem rozpoznawczym, dlatego też powinna być solidna i łatwa do zapamiętania. Dowiedz się, jak tworzyć nazwy dla firm z branży ogrodniczej.

Jak nazwać firmę handlową

Jak nazwać firmę handlową

Jeśli chcesz założyć własną firmę, na pewno zastanawiasz się jak ją nazwać. Ten artykuł zawiera kilka istotnych wskazówek, o których warto wiedzieć przy tworzeniu nazwy dla firmy handlowej.

Nazwa dla sklepu muzycznego

Nazwa dla sklepu muzycznego

Przedsiębiorca, zastanawiający się, jak nazwać sklep muzyczny, po przeczytaniu artykułu będzie wiedział, jakie cechy posiada dobra nazwa firmy, a do tego, będzie wiedział, jakie kruczki prawne związane z tworzeniem nazw, mogą po drodze na niego czyhać.

Nazwa dla firmy motoryzacyjnej

Nazwa dla firmy motoryzacyjnej

Rynek motoryzacyjny jest ogromny. Może przyjmować wiele form, takich jak produkcja części samochodowych, import lub eksport maszyn, sprzedaż, naprawa pojazdów, czy ich przegląd. Istnieje również nudny trend w nadawaniu nazw nowym firmom. Jeżeli szukasz dobrej nazwy dla swojej firmy motoryzacyjnej, to po przeczytaniu artykułu w Twojej głowie z pewnością pojawią się świeże pomysły.

Nazwa dla firmy dekarskiej

Nazwa dla firmy dekarskiej

Rynek dekarski ma się w Polsce bardzo dobrze. Niestety i tę branżę dotknął koszmar lat '90, mianowicie, popadanie w jeden schemat tworzenia nazw dla firm dekarskich – przedrostek dek lub dach we wszelkich miksach z nazwiskami lub imionami właścicieli biznesów. W artykule znajdziesz odpowiedź, gdzie znaleźć inspirację oraz praktyczne wskazówki jak stworzyć nazwę firmy dekarskiej.

Jak nazwać firmę, żeby przyciągnąć uwagę

Jak nazwać firmę, żeby przyciągnąć uwagę

Zakładanie firmy jest poważnym przedsięwzięciem. Prowadząc własny biznes, przedsiębiorca nastawiony jest na zysk, ale nie zdaje sobie sprawy, że sama nazwa firmy ma już ogromną moc. To właśnie nazwa musi zachwycić i przyciągnąć, musi zawierać obietnicę, wyboru najlepszej firmy na rynku. Cały proces namingu jest czasochłonny i potrzebuje sporego zaangażowania, ale takie działanie może przynieść rzeczywiste profity. 

Jak chronić nazwę firmy - ochrona znaku towarowego

Jak chronić nazwę firmy - ochrona znaku towarowego

Każdy, kto obraca się w świecie biznesu, z pewnością zdaje sobie sprawę, jaką wartość dla firmy stanowi jej nazwa. To, jak chronimy nazwę naszej firmy, w dużym stopniu wpływa, nie tylko na to, czy firma odniesie sukces, ale także na to, czy wogóle będzie istniała na rynku. Dowiedz się, jak możesz skutecznie chronić nazwę firmy, by uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji.

Gdzie zarejestrować nazwę i logo firmy?

Gdzie zarejestrować nazwę i logo firmy?

Każdy rozsądnie myślący przedsiębiorca chce chronić nazwę swojej firmy. Najlepszym sposobem jest zarejestrowanie jej jako znak towarowy. Gdzie można zarjestrować nazwę firmy? Czym się kierować przy wyborze miejsca rejestracji? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

Jaką nazwę firmy można zastrzec?

Jaką nazwę firmy można zastrzec?

Jedną z najważniejszych kwestii dotyczących znaków towarowych oraz ochrony marki jest to, jaką nazwę firmy można zastrzec. Jakie wymogi powinna spełniać nazwa firmy oraz na co należy uważać starając się o zastrzeżenie nazwy jako znaku towarowego?

Nazwa firmy ze względu na formę prawną działalności gospodarczej

Nazwa firmy ze względu na formę prawną działalności gospodarczej

Nazwa firmy ze względu na formę prawną działalności Zgodnie z prawem polskim firmę można założyć w kilku różnych formach organizacyjno-prawnych. Dowiedz się, jak - biorąc pod uwagę czynniki towarzyszące zakładaniu własnego biznesu - po spełnieniu określonych warunków, wybrać najodpowiedniejszą formę prawną dla swojej działalności gospodarczą. 

Nazwa dla firmy komputerowej

Nazwa dla firmy komputerowej

Wybór odpowiedniego oznaczenia biznesu to podstawowy element w budowaniu wizerunku firmy. Stworzenie dobrej nazwy dla firmy komputerowej wiąże się z pewnymi zasadami, wedle których należy postępować. Z tego artykułu dowiesz się, jaka powinna być nazwa takiej działalności. 

Nazwa dla startupu

Nazwa dla startupu

W Polsce i na świecie startupy przeżywają okres renesansu. Duża popularność takiego typu biznesu powoduje, że pojawia się wiele problemów i pytań. Jednym z najważniejszych jest, jaka nazwa dla startupu będzie najodpowiedniejsza. Postaramy się na to pytanie odpowiedzieć.

Przykłady nazw firm

Przykłady nazw firm

Przykłady nazw firm mogą być świetnym wzorem i inspiracją dla przedsiębiorców szukających dla swoich biznesów odpowiedniego oznaczenia. Zobacz, jakie trendy panują w wybranych przez nas branżach.  

Ciekawa nazwa firmy

Ciekawa nazwa firmy

Fajne nazwy firm, ciekawe nazwy firm, chwytliwe nazwy firm. Niezależnie od tego, jak je nazwiesz, większości na myśl przyjdą najbardziej rozpoznawalne marki na świecie. Ucz się od najlepszych - dowiedz się, jak powstały i czemu zawdzięczają taką popularność.

Nazwa dla firmy fotograficznej

Nazwa dla firmy fotograficznej

Wśród rosnącej konkurencji tworzenie nazwy dla firmy staje się sprawą wymagającą niezwykłej kreatywności i inteligencji. Nazwa dla firmy fotograficznej - podobnie jak w innych branżach - może okazać się czynnikiem decydującym o sukcesie prowadzonego biznesu. Warto znać podstawowe zasady rządzące nazewnictwem w tym sektorze biznesu.

Dobra nazwa dla firmy - jak ją stworzyć?

Dobra nazwa dla firmy - jak ją stworzyć?

Naming jako proces tworzenia nazwy dla firmy, nazwy dla produktu czy haseł reklamowych jest podstawą kreacji wizerunku przedsiębiorstwa. Pierwszym wrażeniem, którze rzutuje na to jak konsumenci postrzegają naszą obecność na rynku i determinującą nasz dalszy rozwój.

Jak nazwać firmę
Logo dla firmy

Jak zastrzec znak towarowy
Gotowe nazwy dla firm